Biyografisi

Anasayfa » Biyografisi
share on facebook  tweet  share on google  print  

Biyografisi

     
   
       Yüksek Mühendis Burcu TUĞAÇ
       Başarı ve Mutluluk Stratejileri Uzmanı
       Bilgi ve Yaşam Danışmanı
Başarı ve Mutluluk Stratejileri Uzmanı Burcu TUĞAÇ; kurumlara ve bireylere “Bilgi ve Yaşam Danışmanlığı” yapmaktadır.  Geliştirdiği özel konsept bünyesinde “Yaşam Farkındalığı, Tasavvuf, Kaliteli Yaşam, Aile içi iletişim, Etkili iletişim, Öğrenci & Eğitmen Eğitimi ve Mutlu Yaşama Sanatı Eğitimleri” gibi yaşama dair pek çok konuda eğitimler ve seminerler vermektedir

Elektronik ve Haberleşme Yüksek Mühendisi olan TUĞAÇ, 1997 de Kadıköy Anadolu Lisesinden ve 2001 de YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ'nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Telekomunikasyon alanında yine YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ'nde tamamlamıştır. Alcatel, Turcom-Telekom, TURKCELL gibi sektöründe öncü firmalarda staj ve iş olarak meslek hayatına başlamış,  daha sonra Tubitak Teknoloji Geliştirme Merkezinde özel bir bilişim firmasında ve Grup şirketleri olan özel kuruluşlarda sırasıyla Proje Mühendisi, Satış Pazarlama Direktörü, Proje Koordinatörü, Genel Koordinatör, İş Geliştirme Müdürü pozisyonlarında görev yapmıştır. 2009 da İZMİR ÜNİVERSİTESİ İSEM'de Girişimcilik üzerine, 2012 de BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİN'de Yöneticilik üzerine eğitim ve sertifika almıştır. 

İş hayatında edindiği tüm bu tecrübeleri, katıldığı yaşam kalitesi eğitimleriyle de harmanlayan TUĞAÇ, bilgi ve yaşam danışmanlığı kapsamında, insanların farkındalığını, “mutlu ve başarılı yaşama” becerisini arttırmaya yönelik alanlarda da uzmanlık kazanmıştır. Uluslararası Life Coach,  NLP Practitioner & NLP Master Practitioner ve Trainer diplomalarına sahiptir. TUĞAÇ, tüm bu öğrendiklerini 19 senelik tasavvuf birikimiyle harmanlayarak, asrın Yaşam kılavuzuna göre yorumlamış, Türkiye'de ve Dünya'da ilk defa KTK ve MYS eğitim paketlerini geliştirmiştir. Tasavvuf Hocasından aldığı bilgiler ışığında derleyerek oluşturduğu KTK; "Kur'an ve Tasavvuf Kavramları" ve MYS; "MUTLU YAŞAMA SANATI" eğitimlerini, sistematik ve akademik olarak modüller halinde ders şeklinde vermektedir.  Yaşam Danışmanı title altında da bu kulvarda koçluk ve danışmanlık hizmeti verenlerden çok farklı bir çalışma başlatmıştır. Kullandığı analitik düşünme teknikleri ile bireye özgü yaptığı analizler ve özgün metodolojilerle danışanların hayatında fark yaratan TUĞAÇ, kişilerde oluşan bu farkındalığın kalıcı olmasını sağlacak "Anti Nöron Kodları" tekniğini ilk geliştiren kişidir. 

Yine kendi ürünü olan ve ilk yıllarında radyo programı olarak başlayan Mutluluk Yolculuğu televizyon programının da 15 yıl boyunca yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmıştır. Programlarında  mutluluk merceğini hayata ve olaylara tutarak izleyicilerine ve konuklarına farklı perspektifler katan TUĞAÇ, Türkiye’nin her yerinden ve yurt dışından kemikleşmiş bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Yine izleyicilerinin tabiri ile program bir “mutluluk akımı”na dönüşmüştür. "Mutluluk Yolculuğu Seminerleri ve Eğitimleri" de bu akımın bir parçası olarak doğmuştur.  Başka bir ulusal kanalda gerçekleştirdiği "Burcu TUĞAÇ'la Uzman Görüş" programı da bunun bir uzantısıdır. Bu güne kadar çeşitli ulusal ve yerel radyo ve tv kanallarına konuk olmuş, yazılı basında da bir çok makalesi yayınlanmıştır. Belirli dergi, gazete ve web sitelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Burcu TUĞAÇ,  "Yaşam bir mutluluk yolculuğudur, Yaşamasını bilene…” sloganıyla senelerdir herkesi aynı bakış açısına davet etmektedir. Profesyonel katkılarıyla Mutluluk Yolculuğu çatısı altında  Bilgi & Eğitim & Yaşam Danışmanlığı hizmetleri kapsamında bugüne kadar pek çok insanın yaşam farkındalığını yakalamasını sağlamış, mutluluğun anahtarlarını onlara sunarak, hayatı ve başarıyı kolaylaştırmıştır.

Kendisinin bilişim sektöründe www.btmygroup.com  da belirtili faaliyetlerinin yanı sıra aynı zamanda sosyal sorumluluk çerçevesinde sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak destek vermektedir. 2011 Senesinden beri Türkiye Yeşilay Cemiyeti Derneği ÜSKÜDAR ŞUBE BAŞKANI'dır. Bu bağlamda pek çok etkinlikte görev almıştır.

Halka hizmeti, Hakk'a hizmet olarak gören Burcu TUĞAÇ, insanların sorunlarına konuk olan, çözüme ve yaşam yönetimine destek veren bir başarı ve mutluluk rehberi olma misyonunu özünde taşımaktadır. "Halk için Hakk ile"  çıktığı bu yolda, birgün "Halk ile Hakk için" olmayı hedeflemektedir.

HAKKINDA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN