NLP Sertifika Eğitimleri

Anasayfa » Eğitimler » NLP Sertifika Eğitimleri
share on facebook  tweet  share on google  print  

NLP Sertifika Eğitimleri

"Eğitimler" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar


NLP SERTİFİKA EĞİTİMLERİ

 
 • NLP Diploma
 • NLP Practitioner
 • NLP Master Practitioner
 • NLP Trainer
 • ....


 • NLP, düşünme, dil ve davranış süreçlerini inceleyerek, kişilerin belirledikleri hedeflere ulaşmak için bu süreçleri en etkin nasıl kullanabileceğini öğreten bir çalışma alanıdır. Bu süreçler kişide doğal olarak bilinçli veya bilinçsiz yerleşmiş olabilir. NLP, başarıya (kastedilen, herkesin kendi arzu ettiklerine ulaşmasıdır.) ulaşmak için, bu süreçler üzerinde kontrol sağlama yeteneklerinin geliştirilmesine yönelik sistemler, teknikler ve modelleri sunmaktadır.

  NLP, "Bireysel mükemmelliğin sanatı ve bilimi" ya da "
  21. yüzyılın başarı teknolojisi" olarak tanımlanabilir.

  NLP bir bilimdir; çünkü 33 yıldır bilim adamlarının üzerinde çalıştığı ve sonuçları objektif olarak test ederek ortaya koydukları bir alandır.

  NLP bir sanattır; Çünkü bahsedilen sistemlerin, modellerin ve tekniklerin bütününü öğrenmekle birlikte, mükemmelliğe ulaşmak için onu ustaca kullanmak da şarttır.

  NLP bir teknolojidir; çünkü bir çok model, teknik ve sistemi içinde barındıran bir alet çantasıdır.  NLP NE KAZANDIRIR?

  - İç ve dış ahengi geliştirmek; - İletişim becerilerini geliştirmek; - Dilde ustalaşmak; - Stratejik sorularla yönlendirmek; - Yeni bakış açıları kazanmak; - Esneklik kazanmak; - Doğru ve hızlı karar verebilmek; - Optimum özgüven geliştirmek; - Korkulardan kurtulmak; - Fobilerden kurtulmak; - Sınırlayan inançları ortadan kaldırmak; - İstenmeyen davranışları değiştirmek; - Yaratıcılığı geliştirmek; - Girişimciliği geliştirmek; - Motivasyon becerisini geliştirmek; - Konsantrasyon becerisini geliştirmek; -Oto - kontrol geliştirmek; - Ve bu alanlarda, diğer kişilere coaching (yol göstericilik) yapabilmek.  MODELLEME

  Yaptıklarımızı bırakın takdir etmek, farkına varmaya bile pek alışık değiliz. Aslında ne çok başarılı sonuçlar aldığımız eylemimiz var! Bunların pek çoğunu nasıl yaptığımızı bilmiyoruz. Kimi zaman aldığımız sonuçlara kendimiz bile şaşırıp kalıyoruz.. Oysa 'Nasıl yapıyorum?' sorusuna cevap verebiIsek, yani stratejiIerimizi çözebilsek kendimize bir kılavuz oluşturabiliriz. Modelleme, bu kılavuzu yaratmak amacıyla yapılan çalışmaları içerir ve bir bakıma NLP'nin özünü oluşturur. Başarılı performansların analizine ve zaman zaman da başarısız eylemlerin karşılaştırılmasına olanak tanıyan çeşitli NLP araç ve tekniklerin kullanılmasıyla, bir kişinin ya da bir grubun davranışları modellenebilir. Odaklanılan nokta etkin davranışları yaparken davranış sahibinin nasıl düşündüğü ve eylemini nasıl yaptığıdır. Böylece istenildiğinde benzer başarıların tekrarlanması için kullanılacak süreç ve tarifler belirlenmiş olur. Modellemeyle oluşturduğumuz kılavuzdaki zenginlik, bize esneklik katarak davranış seçeneklerimizi çeşitlendirir.

  NLP'nin modelleme konusunda sunduğu yaklaşımlarla yapılan çalışmalarda pek çok yararlı sonuç alınmıştır. Modellenen yetkinlikler arasında Iiderlik, yaratıcılık, etkin iletişim gibi makro beceriler olduğu gibi, güçlü hafıza, hızlı öğrenme, sporda başarı, güzel yazı yazma, problem çözme gibi daha farklı boyutlarda davranışlar da bulunmaktadır.


  Tür : Diğer Tarih : 29.10.2011
  [ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]